Sıkça Sorulan Sorular
Hizmetlerimizle ilgili aklınıza takılan tüm soruları bu alanda yanıtlıyoruz...

İlkyardım eğitimi almak neden önemlidir?
İlkyardım eğitimi almamızın en temel amacı öncelikle kendimiz, çevremiz ve yakınlarımız için hayat kurtarıcı müdahaleleri öğrenmek, olağanüstü durumlarda doğru ve bilinçli uygulamaları çaresiz kalmadan yapabilmektir.
 
İlkyardım eğitimi zorunlu mudur?
Sağlık Bakanlığı’nın yayınlamış olduğu İlkyardım Yönetmeliği gereği iş yerleri için her 20 kişiden birisinin ilk yardımcı olması, ağır iş yerleri için ise her 10 kişiden bir kişinin ilk yardımcı olması zorunludur.
 
İlkyardım eğitiminin süresi ne kadardır?
İlkyardım eğitiminin süresi 16 saat, 40 saat olmak üzere farklı 2 eğitim programından oluşmaktadır. Minimum 2 gün sürmektedir.
 
İlkyardım eğitiminde sınav var mıdır?
İlkyardım eğitimi beceri ve uygulamaya dayalı olması, yeterlilik düzeyi beklenmesi nedeniyle hem yazılı (teorik) hem de pratik uygulama sınavı yapılmaktadır.
 
İlkyardım eğitimini kimler verebilir?
İlkyardım eğitimini İlkyardım Eğitimcisi Belgesi olan kişiler tarafından verilir.
 
İlkyardım eğitim sertifikası Avrupa ülkelerinde geçerli midir?
Ülkemizde sadece Kızılay tarafından verilen ilkyardım eğitim sertifikası tüm Avrupa ülkelerinde geçerlidir.
 
İlkyardım eğitimi sırasında hangi konular anlatılmaktadır?
İlkyardım eğitimi sırasında ilkyardım temel uygulamaları, hasta yaralının değerlendirilmesi, suni solunum ve kalp basısı, kanamalar, şok, koma, solunum yolu tıkanıklıkları, zehirlenmeler, böcek sokmaları, diğer acil durumlar, taşımalar, insan vücudu, kafatası ve omurga yaralanmaları, yaralanmalar konuları anlatılmaktadır.
 
 
Pro WEB